T E S L A  Clinic

 

TESLA Wiki | Concept
 
 T E S L A • Semi

Tesla SEMI je prototyp tahače s elektrickým pohonem. Představen byl samozřejmě se vší paraádou na velké show, kterou jste mohli sledovat jako živý vstup TESLA Live v listopadu 2017, Elon s ním sám přijel přímo na pódium. Tesla Motors uvádí že SEMI, je ten nebezpečnější, nejkomfortnější tahač všech dob. Má potenciál stát se revolučním produktem v dopravním průmyslu, velmi dobré hodnoty má i co se dynamiky týká. Pohon mu zajišťují celkem čtyři nezávislé elektromotory na zadních nápravách a poskytují maximální výkon a zrychlení, z nuly na 97 km/h (0–60 mph) se dostane za 20 sekund při plném zatížení, bez nákladu a za pouhých 5 sekund. Udávaný dojezd 500 až 800 kilometrů. Měl by být schopen táhnout až 36 tun nákladu, je také schopný stoupat o 5% při stávající rychlosti 104 kmh (65 mph). Elon Musk řekl, že očekává, že výrobní verze by mohla být ještě účinnější s dojezdem blíže k 1000 kilometrům. . Vylepšený Autopilot AP2 pomůže vyhnout se neočekávaným kolizím na silnicích, neobvyklá pozice řidiče uprostřed kabiny které dominují dvě dotykové obrazovky poskytne maximální přehled, nízko posazené těžiště tahače zase nabízí ochranu před převrácením.
Až 80 % Semiho baterie lze dobít solární nabíjecí stanicí „Tesla Megacharger“ za pouhých 30 minut. SEMI má být o 20 procent úspornější než naftové kamiony, a v případě jízdy v koloně by měl její provoz být dokonce levnější než železniční doprava. Po dvouletém testování několika kusů tohoto úžasného tahače SEMI v běžném provozu na silnicích a dálnicích, by se měl konečně dostat do prodeje. V letošním roce 2019, by prý měl SEMI zamířit k prvním zákazníkům ve spojených státech. Norská poštovní služba Posten Norge, nedávno objednala nespecifikovaný počet těchto tahačů Tesla Semi aby plnila svůj závazek elektrifikovat svou flotilu dálkových dopravců. Podle tiskového ředitele společnosti John Post John Eckhoff, Tesla Semi splňuje potřeby evropské státní firmy, která v současné době usiluje o úplný přechod na flotilu bez emisí do roku 2025. Vzhledem k vlastnostem tahače Tesla Semi, by mohl hrát významnou úlohu při zajišťování toho, aby norská pošta dosáhla svého cíle.

foto T Ξ S L A

 
 T E S L A • Roadster

Tesla Roadster druhé generace je označovaný jako Roadster 2020, je to čtyřmístný sportovní elektromobil, vyrobený jako prototyp firmou Tesla Motors. Tesla Roadster má být tím nejrychlejším automobilem na světě. Zároveň také nejrychlejším elektromobilem na světě s nejdelším dojezdem přes 900km.

Měl by zvládnout zrychlení z nuly na 97 km/h (0–60 mph) za 1,9 sekundy a z nuly na 161 km/h (0–100 mph) za 4,2 sekundy, představen byl 17.listopadu 2017 v Kalifornském HAWTHORNE a v dané době je rychlejší než jakékoliv produkční auto s povolením na silnici. Maximální rychlost tohoto úžasného auta je přes 400 km/h. Baterie o kapacitě 200 kWh, točivý moment 10 000 Nm. Cena vozu má být okolo 4,5 milionu korun.
Přestože se ještě neprodává, Tesla přijímá předobjednávky a můžete si ho na oficiálním webu T Ξ S L A Roadster zarezervovat. Rezervační poplatek činí 43.000€. Verze Roadsteru 2020 byla představena jako překvapení na konci Tesla Semi eventu 16. listopadu 2017. Elon Musk se vyjádřil slovy: "Smyslem, proč toto auto děláme, je dát rozhodující úder benzínovým autům. Řídit spalovací sporťák bude v porovnání s naším Roadsterem 2020 asi jako projížďka předpotopním autem." Musk dále uvedl, že Roadster bude tím vůbec nejrychlejším vozidlem s novým režimem zrychlení s názvem "Maximum Plaid".

foto T Ξ S L A

 
 T E S L A • Pick Up

Koncept Tesla Pick-Up byl poprvé zveřejněný v listopadu 2017 během představení úžasného tahače Tesla Semi. Její design vychází právě od Semiho, měl by být jeho zmenšeninou jak se v minulosti vyjádřil Elon Musk. Od té doby o něm sice bylo občas slyšet, nic moc se ale nevědělo. O rok později při příležitosti představení Modelu Y, nechal Musk na projekční obrazovce střídavě zobrazovat vůbec první oficiální fotografii tohoto pick-upu, v doprovodu filmové hudby sci-fi filmu Blade Runner. Protože to bylo v podstatě na závěr celé show, fanoušci ji nevěnovali větší pozornost. Elon Musk tedy druhý den tuto záhadnou fotografii zveřejnil na sociální síti Twitter. Musk se vyjádřil, že se aktuálně jedná o jeho nejoblíbenější ze všech současných konceptů automobilky Tesla Motors a zároveň jej popsal jako kyberpunkové auto s futuristickým designem. Nový Pick-up by měl být dost obrovský na to, aby na své korbě mohl vézt jiný pick-up. Šéf automobilky prozradil na Twitteru že už ve standardní konfiguraci bude vybaven naprosto šíleným točivým momentem a samozřejmě dvojicí elektromotorů. Mimo jiné také prozradil, že bude vybaven sonarovým a kamerovým systémem, pokrývající úhel 360°, disponovat adaptivním zavěšením které se bude automaticky přizpůsobovat zatížení korby vozu. Když oslovil na sociální síti Twitter @elonmusk své fanoušky, co by se jim na nové Tesle Pick-up líbilo, dostalo se mu nekonečné množství odpovědí a návrhů.

foto T Ξ S L A

 
 T E S L A • Model S Shooting Brake

Shooting brake, je označení automobilů, které mají tří nebo pěti dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Holandská společnost RemetzCar , která sídlí v Lisse poblíž Amsterdamu, se od roku 1996 specializuje na přestavby a úpravy luxusních automobilů. V roce 2017 ji oslovil Floris de Raadt, skutečný fanatik automobilů Shooting Brake a nadšenec elektrických vozidel, zda by zvládli tuto přestavbu také s Teslou Modelem S. Jak jsme se dočetli na jejich oficiálním webu, byla to pro ně skvělá nová výzva, kterou v RemetzCaru uvítali s velkým nadšením. Design navrhla londýnská společnost Niels van Roij Design. Konstrukce Tesly vychází právě z ateliéru automobilového návrháře Nielse van Roije, který vedl celý tým jenž pracoval na přestavbě modelu S na verzi Shooting Brake. Unikátní zelená barva, byla také navržená Nielse van Roijem který navrhnul 10 odstínů zelené. Floris de Raadtsi pak vybral jednu zelenou která mu byla doslova ušitá na míru. Upravená Tesla Model S SB, na sebe nakonec přitáhla pozornost z celého světa a Tesla Model S Shooting Brake, se letos objeavil na autosalonu v Ženevě, Genova Motor Show 2019. Projevený zájem o tento jedinečný kombík Tesla přilákal tolik pozornosti, že společnost vytvořila nové oficiální stánky www.modelsb.com kde cíleně míří na britský trh a tuto přestavbu exkluzivně nabízejí. Základní přestavba Shooting Brake stojí necelých 130.000eur. Svou Teslu si tak můžete nakonfigurovat dle vlastních představ, samozřejmostí je také široká nabídka barevného provedení. Po dokončení projektu byl upravený celoelektrický vůz pojmenován jako Model S SB. Před zahájením samotné přestavby vozu se tým spojil s Teslou. Shooting Break je stále registrována pod značkou Tesla (v Holandsku) a může se nabíjet na všech Superchargerech. Podle van Roij plánují vyrobit asi dvacet kusů Shooting Breake Modelu S, i když prohlásil, že by to mohlo být i třicet, pokud se ukáže že je vozidlo populární.

foto Niels van Roij Design & Luuk van Kaathoven

 
 
 
Tesla Supercharger